MANAGEMENT, PODNIKÁNÍ A VITALITA

Nabídka

Cesta u udržitelnému a prosperujícímu podnikání a řízení vede přes následující čtyři vitální disciplíny:

UŽITEČNOST - děláme správné věci? To se nám povede nejspíše, když známe subjekty, pro které je děláme (majitele, zákazníky, zaměstnance, stát, ...), jejich potřeby, své konkureční výhody a v průniku potřeb a konkurečních výhod najdeme správné produkty. Ano, jde o řadu komu, proč a co. Další disciplínou je "jak".

EFEKTIVITA - děláme věci správně? Tady nás čeká odpověď na otázku, jak produkty získat (vyrobit, koupit) a poskytnout správným adresátům. Naše úvahy povedou od procesů (a projektů) ke zdrojům (včetně těch lidských) a nakonec ke strukturám (organinzační jednotky, podpůrné systémy). Kontrolujeme tak změnu vstupů v produkty.

STABILITA - umíme reagovat na změny? Současný úspěch má v budoucnosti cenu starých novin. Je třeba monitorovat výsledky a proměny vnějšího prostředí (trhu, společnosti), hodnotit situaci a případně korigovat produkty, procesy, zdroje nebo struktury. Zavést do firemního života co nejpůsobivější cykly zpětných vazeb.

DYNAMIKA - umíme aktivně působit změny? Na vývoj nemusíme čekat, můžeme mu nadběhnout. Předvídat změny nebo je dokonce aktivně způsobovat. Podmínkou je dosažená užitečnost, efektivita a stabilita.