Teorie vitality
Základy mediace, od roku 1994
PDF Tisk Email

Kurs může mít dvě varianty: „informativní“ 2-3 denní samostatný kurs nebo reálný výcvikový program 2x3 dny, ideálně s následným koučováním při praktických kauzách.

S tímto programem šetřím, obávám se inflace rychlokvašených „mediátorů“. Jako člověk, který do Československa tuto metodu přivezl a zhruba dva roky byl počátkem devadesátých let jediným praktikujícím mediátorem, se cítím být „českým tátou“ mediace, což je současně marketingová výhoda i zavazující omezení, přinášející pocit odpovědnosti za vývoj mediace v zemi. Kurs vychází z 15-letých zkušeností posbíraných z různých zemích a na různých tématech (od sporů o územní rozvoj přes spory mezi firmami až po spory sousedské). Kurs je dovednostně zaměřen. Opírá se o modelové situace, napsané podle skutečných kauz, které jsem řešil mediací, ukazuje principy práce mediátora a zároveň vede účastníky k intuitivnímu vnímání kauzy, zejména působících zájmů a prožívaných pocitů. Do kursu by se měli hlásit jen vážní zájemci o metodu. Vzhledem k intuitivnímu pojetí role mediátora ke kursu není žádná doprovodná kniha – jen stručný popis v Řešení konfliktů a umění rozhodovat (Argo, 1994) a v Synergickém managementu (Argo, 2000). Pokud někdy pocítím, že jsem lidsky a odborně dozrál ke knižnímu zpracování tématu, s chutí se do něho pustím.

 
Parça kontör | Parça Tl - Parça Tl Yükleme - Sanal TL - Parça TL Sistemi - Ucuz Parça Tl - Kontor Paylaş - Türkcell Parça Kontör , Avea Parça Kontör, Vodafone Parça Kontör, Cep Parça Kontör, Parca kontor, parça kontür, parça kontur, tam kontör, parça ve tam kontör, ucuz parça kontör, hızlı parça kontör