Teorie vitality
Konzultace a koučování
PDF Tisk Email
Mapa stránek > Hlavní stránka > Konzultace a koučování
Jiří Plamínek

Konzultace jsou příležitostí k dlouhodobé péči o zdraví firem a institucí. Kdysi jsem si všiml, že to, o co se pokoušíme ve firmách (efektivita, portfolia, zpětné vazby a spousta dalších věcí) již dávno existuje v přírodních ekosystémech. Tuto myšlenku jsem rozvinul v teorii vitality, kterou dnes používám při konzultacích jako teoretickou oporu.

Více informací o literatuře k teorii vitality můžete získat na jiném místě těchto stránek v sekci Knihy (výběr), představu o tom, jak takový konzultační proces vypadá, zde v sekci Diagnostika a vitalizace firem, informace o možných organizačních podobách spolupráce při konzultačních programech v sekci Podoby konzultačních programů.

Ještě připojím pár slov ke koučování. Hlásím se k němu jako k metodě, ale zároveň je mi jasné, že jeho vyčleňování je do jisté míry umělé a módní. Ve skutečnosti vždy existovali nejen poradci, kteří dávali odpovědi (dnes konzultanti v užším slova smyslu), ale i poradci, kteří k hledání odpovědí stimulovali své klienty (dnes koučové).

Tak jsem jednoho všedního dne zjistil, že jsem se stal koučem, aniž bych musel cokoliv podstatného měnit ve své práci s klienty. Kdo chce hrát tuto hru spolu s námi, může se začíst do sekce Jak se liší konzultace a koučování.


Jak se liší konzultace a koučování Podoby konzultačních programů
Diagnostika a vitalizace firem a institucí Příklady: řešení potíží a krizí a podpora rozvoje
 
Parça kontör | Parça Tl - Parça Tl Yükleme - Sanal TL - Parça TL Sistemi - Ucuz Parça Tl - Kontor Paylaş - Türkcell Parça Kontör , Avea Parça Kontör, Vodafone Parça Kontör, Cep Parça Kontör, Parca kontor, parça kontür, parça kontur, tam kontör, parça ve tam kontör, ucuz parça kontör, hızlı parça kontör